tu bywam :)

sobota, 14 września 2013

LAS czyli Letnia Akademia Szycia

Miałam przyjemność wziąć w minione wakacje udział w Letniej Akademii Szycia, zorganizowanej na stronie: http://jakuszyc.pl/ LAS składała się z 5 poziomów, a na każdym z nich była do wykonania konkretna rzecz i konkretnych umiejętności można się było nauczyć.
Udział w Letniej Akademii Szycia pozwolił mi usystematyzować podstawy szycia i poznać techniki, które ominęłam podczas samodzielnej nauki szycia.

A oto prace, które wykonałam na zaliczenie każdego poziomu:

Poziom I - Torba na zakupy
na tym etapie nauczyłam się wykonywać ścieg kryty- wcześniej go nie znałam, choć jest prosty, a pozwala na estetyczne wykończenie rzeczy
Torba jest w ciągłym użyciu - bardzo lubię brać ją na zakupy, szczególnie że jest wykonana z dosyć grubego materiału

Poziom II - Poszewka na poduszkę wiązana na troczki

Poszewka wylądowała u mojej najstarszej córy, dodatkowo dorobiłam jej poduszkę- wkład, bo nie miałaby co włożyć do środka :)

Poziom III- kosmetyczka zapinana na zamek, z przegródkami w  środku
Ta kosmetyczka nie znalazła jeszcze swojego zastosowania; może dlatego, że prawie równolegle uszyłam drugą z przeznaczeniem na zestaw szydełkowy, by mieć w czym zabierać spacerowy zestaw robótkowy:

w tej szydełkowej kosmetyczce dodałam jeszcze kieszonkę w środku

Poziom IV - podkładka obszyta lamówką

Wszycie lamówki było dla mnie dużym wyzwaniem i jest to czynność, którą chcę jeszcze poćwiczyć; a mam na czym, bo chcę do tej podkładki uszyć jeszcze kilka sztuk, by był komplet rodzinny :D

Poziom V - spódnica z kontrafałdami

 najpierw uszyłam dla najstarszej córy i to jest spódnica uszyta w ramach LASu
 tu spódnica na właścicielce
 później postanowiłam uszyć spódnicę również dla siebie- uszyta jest z tego samego materiału, czyli z aksamitu, ale niestety z fragmentu bez haftu
 i materiału starczyło jeszcze na trzecia spódnicę dla córy młodszej
a tu spódnice na właścicielkach w komplecie :)


A na zakończenie LASu jest konkurs, w którym można wygrać maszynę Janome oraz półroczną prenumeratę burdy. Konkurs opiera się na głosowaniu i mogli w nim wziąć udział wszyscy uczestnicy, którzy każdy z poziomów zaliczyli w terminie dwóch tygodni.
Również moja praca znalazła się pośród prac konkursowych - Jako pracę konkursową wybrałam spódnicę dla córy, bo dopiero raczkuję w szyciu ubrań. Jeśli Wam się podoba, to zachęcam do głosowania. Tu można zobaczyć wszystkie prace: http://jakuszyc.pl/konkur-letniej-akademia-szycia/, a tutaj można głosować (i obejrzeć prace też):  https://www.ankietka.pl/ankieta/122853/konkurs-letniej-akademii-szycia.html

4 komentarze:

 1. Super szyjątka :) Torba na zakupy wspaniała, nie dziwię się że stale używana :) Dla tej kosmetyczki ja już bym znalazła zastosowanie :D Wszystkie Panie w spódniczka wyglądają super :) Tak rodzinnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za ciepłe słowa o moich pracach :)
   i proszę o sugestie wykorzystania kosmetyczki ;)

   Usuń